Nedávno vyšlo...

Přehled nejnovějších titulů Nakladatelství Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích

Konstantin: Cesta k moci

Stanislav Doležal

Konstantin: Cesta k moci je kniha o politických dějinách římské říše doby Konstantinovy, ale také doby tetrarchie a obecně třetího století. Sleduje Konstantinovu politickou kariéru od dramatických okolností, za kterých se stal císařem (306), až po masakr jeho příbuzných, ke kterému došlo krátce po jeho smrti (337).

JAK SE DĚLÁ VĚDA na Filozofické fakultě JU

Petr A. Bílek Martin Dvořák Pavel Král (eds.) a kol.

V roce 2019 uspořádala Filozofická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích cyklus dvanácti přednášek pro veřejnost, jejichž smyslem bylo představit vědní obory, které fakulta pěstuje. Z náplně těchto přednášek posléze vznikla kniha, o níž si právě čtete. Ta nejenže poutavou formou zprostředkovává odborné poznatky a zvyklosti oborů, jež řadíme mezi humanitní vědy, ale také představuje jejich základní pilíře a odpovídá na otázky, k čemu tyto vědy slouží a co obnáší jejich studium.

A Pocket Guide to Frogs of Lowland Forests

Chris N. Dahl Stephen J. Richards

Anglický atlas žab s podtitulem around Kau, Morox, Ohu, and Wanang Villages of Madang Province, Papua New Guinea.

Více o knize se dočtete zde.

Adverbios de foco en la perspectiva contrastiva (checo/español)

Miroslava Aurová

Španělská monografie se zaměřuje na aktualizační částice, jejich sémantiku a syntax v češtině a ve španělštině.

Již vyšlo