PodCastle NPÚ o nové knize Petera Demetera Láska k přehnanému

Estetik Peter Demeter: Ironií můžeme upozornit na palčivé problémy společnosti

Estetik a literární historik Peter Demeter pracuje v NPÚ na zámku v Dačicích a jako redaktor v Nakladatelství Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, současně se ale věnuje literární a vědecké činnosti. Novinkou na knižním trhu je jeho nová publikace Láska k přehnanému: Fenomén camp v českém kulturně-historickém kontextu, kterou vydalo právě Nakladatelství Jihočeské univerzity v červenci letošního roku. Kniha se věnuje fenoménu camp, tedy estetice, založené na teatralitě s prvky ironie.

O knize, campu, zámku Dačice i jeho posledních majitelích – rodině Dalbergů – si s Peterem Demeterem v rámci nového podcastu Národního památkového ústavu PodCastle NPÚ povídala Šárka Bednářová. Přejeme příjemný poslech!

Celý rozhovor naleznete zde.