Beneš Jaromír

Počet titulů: 3

Jaromír Beneš vystudoval archeologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a později botaniku na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Deset let působil jako archeolog na tehdejší mostecké expozituře Archeologického ústavu ČSAV v Praze, kde vedl záchranné výzkumy nalezišť z období neolitu. Od příchodu do jižních Čech působí na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity, kde v roce 2002 založil Laboratoř archeobotaniky a paleoekologie, kterou vede. Od roku 2006 přednáší na Archeologickém ústavu Filozofické fakulty, kde je zodpovědný za obor environmentální archeologie. Vedle působení na archeologických nalezištích v České republice se podílí se svým analytickým týmem na bioarcheologickém výzkumu v Egyptě, Itálii a Makedonii.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies