Walters Dale

Počet titulů: 1

Dale Walters (* 1957) je britský fytopatolog a vysokoškolský pedagog. Vystudoval na Lancaster University, kde v roce 1981 získal titul Ph.D. v oboru fyziologie nemocí rostlin a v roce 1999 titul DSc. V roce 1998 se stal členem britské Royal Society. Dnes je emeritním profesorem patologie rostlin na Scotland’s Rural College (SRUC), kde do roku 2016 vedl výzkumný tým Crop Protection. Ve výzkumu se zabývá především indukovanou rezistencí rostlin vůči patogenům, novými přístupy k ochraně rostlin a vztahy mezi rostlinami a patogeny. Je autorem řady odborných publikací, několika učebnic a také několika populárně naučných knih, v nichž seznamuje veřejnost s fascinujícími bitvami mezi rostlinami a patogeny.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies