Czaplińska Joanna

Počet titulů: 1

Joanna Czaplińska je polská bohemistka, vystudovala bohemistiku na Slezské univerzitě v Katovicích. Delší dobu působila na Štětínské univerzitě, od roku 2007 působí na Opolské univerzitě, kde přednáší českou literaturu a vede Katedru západo- a jihoslovanské filologie. Ve středu jejích zájmů se nachází poválečná a nejnovější česká literatura. Je autorkou četných článků a dvou monografií: Tożsamość banity. Problematyka autoidentyfikacji w "młodej" czeskiej prozie emigracyjnej po 1968 roku (Identita vyhnance. Problematika autoidentifikace v "mladé" české exilové próze po roce 1968; Štětín, 2006) a Dziedzictwo robota. Współczesna czeska fantastyka naukowa (Dědictví robota. Současná česká vědeckofantastická literatura; Štětín, 2001). Tyto monografie také charakterizují její badatelské zájmy. Rovněž působí jako vědecká redaktorka časopisu Studia Slavica a jako členka redakční rady časopisu Česká literatura.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies