Dadejík Ondřej

Počet titulů: 1

Ondřej Dadejík (* 1973) vystudoval estetiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Orientuje se především na dějiny a současnost pojmu estetické zkušenosti, a to jak v rámci kontinentální, tak v rámci anglo-americké tradice. Souvisejícími oblastmi jeho zájmu jsou současné reflexe povahy přírodního krásna, environmentální estetika a estetika krajiny. Působí na Katedře estetiky Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a v Ústavu věd o umění a kultuře Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Mezi jeho publikace patří studie "Distance and Immersion: Phenomenological Aesthetics and the Question of a ,Paradigm Shift´" (AUC – Philosophica et Historica, 2014), kolektivní monografie Krása a zvíře. Studie o vztahu estetických a etických hodnot zvířat (Dokořán, 2014, se spoluautory a spolueditory Martinem Kaplickým a Filipem Jarošem), kniha Druhá příroda / Second Nature (UMPRUM, 2015, společně s Pavlem Stercem, Janem Brožem a Janem Horčíkem) nebo kniha Ťing-ťie: Poznámky k písním ze světa lidí (Karolinum, 2015, společně s Olgou Lomovou a Vlastimilem Zuskou).

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies