Dvořák Martin

Počet titulů: 1

Martin Dvořák (* 1989) vystudoval Pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, obory český jazyk a anglický jazyk. V roce 2020 ukončil doktorské studium na Filozofické fakultě téže univerzity v oboru teorie a dějiny novější české literatury obhajobou disertační práce Metafora v díle Vladimíra Holana. Zabývá se českou literaturou 1. poloviny 20. století, literární teorií a editologií. Svoji diplomovou práci Korespondence Vladimíra Holana přetavil do rozšířeného, knižního vydání nazvaného Umlkám do čekání (2019). V rámci literární teorie se zaobírá problematikou figurativního vyjadřování v literárním díle, inspirován anglosaskou analytickou filozofií a teoriemi jazyka. V současnosti působí na FF JU jako vědecký pracovník při Centru pro výzkum novější české literatury a literární teorie, vyučuje interpretační semináře k české literatuře první poloviny 20. století a příležitostně přednáší v rámci kurzu Kapitoly ze světové literatury.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies