Faktorová Veronika

Počet titulů: 4

Veronika Faktorová (* 1979) absolvovala obor český jazyk a literatura – historie na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a doktorské studium Dějiny novější české literatury na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde nyní působí. V publikovaných pracích se zabývá zvláště romantismem; kapitolou přispěla např. do knihy badatelského týmu Dalibora Turečka České literární romantično (Host, 2012). Publikovala monografii Mezi poznáním a imaginací. Podoby obrozenského cestopisu (Arsci, 2012) a spolu s Daliborem Turečkem připravila výstavu Památníku národního písemnictví v Praze "KHM 1810–2010. Dvě století české kultury s Máchou" a k ní stejnojmenný katalog se studiemi.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies