Nagy Ladislav

Počet titulů: 4

Ladislav Nagy (* 1974) vystudoval anglistiku a filozofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Od poloviny 90. let přispívá recenzemi a kritikami do denního tisku a dalších periodik. Zároveň pracuje jako překladatel a má za sebou přes dvě desítky titulů (Bloom, Durrell, Eugenides, Ishiguro, DeLillo). Společně s Martinem Hilským editorsky připravil výbor doslovů k překladům z anglické literatury, který vyšel pod názvem Od slavíka k papouškovi (Host, 2002), v roce 2006 vydal v nakladatelství Arbor Vitae sbírku esejů o autorech píšících o Londýně pod názvem Londýn stejný a jiný. Od roku 2010 vede docent Nagy Ústav anglistiky na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies