Machula Tomáš

Počet titulů: 3

Tomáš Machula po studiu chemie vystudoval teologii a filosofii. Působí na Katedře filosofie a religionistiky Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Věnuje se filosofické antropologii a etice a vztahu filosofie a teologie. V oblasti historie filosofie se zaměřuje na středověký a raně novověký aristotelismus, především tomistický směr. Jeho hlavním předmětem odborného zájmu je dílo Tomáše Akvinského a jeho následovníků. Je autorem nebo spoluautorem řady knih a studií, mimo jiné okolo 20 komentovaných překladů různých děl Tomáše Akvinského (mezi jinými Quaestiones disputatae de anima, Quaestiones disputatae de virtutibus, Compendium theologiae a další). V současnosti pracuje hlavně na moderním překladu Teologické sumy.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies