Opatrná Jana

Počet titulů: 1

Jana Opatrná (* 1940) vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor biologie – chemie, specializaci anatomie a fyziologie rostlin. Od roku 1961 se v Ústavu experimentální biologie ČSAV věnovala problematice vývoje rostlin. Použila histochemické techniky detekce aktivity respiračních enzymů v souvislosti s procesy květní diferenciace apikálních meristémů. Anatomicko-histochemické metody využívala i během svého zaměstnání ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby v Praze – Ruzyni (1988–1997), kde studovala regenerační procesy v in vitro kulturách různých plodin. V roce 1998 se navrátila do ÚEB AV ČR. Jako jedna z prvních v tomto státě začala využívat metody analýzy obrazu pro hodnocení rostlinných makro- i mikroobjektů. Tyto zkušenosti uplatnila i ve výuce VŠ studentů, školení doktorandů (JU České Budějovice, UK Praha) a v řadě kurzů a seminářů.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies