Půlpán Zdeněk

Počet titulů: 1

Zdeněk Půlpán je matematik. Jako jeden z nemnoha však důvěřuje dobrým snahám kolegů z oblasti věd o člověku hledat odpovědi na důležité otázky. Snaží se jim pomáhat, nacházet pro ně nejvhodnější matematické struktury, spolupracovat s nimi. Dokladem toho je celá řada odborných knížek o náhodě, nejistotě, neurčitosti či fuzzy množinách. Nicméně spíše než „aplikovat“ doporučuje „nematematikům“ spolupracovat s dobrými matematiky. Osloven Hanou Konečnou a nakloněn jejím záměrům napsal text obsahující takovou matematiku, kterou by měl znát odborník „nematematik“, nebo o ní aspoň vědět. Zdeněk Půlpán je v důchodu, ale stále přednáší a učí na univerzitách v Hradci Králové a Pardubicích.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies