Richards Stephen J.

Počet titulů: 1

Stephen J. Richards spolupracuje s nevládními organizacemi po celé Melanésii na mapování biologické rozmanitosti v nepříliš známých regionech a na podpoře vzdělávacích příležitostí pro místní studenty vysokých škol a mladé biology. Jádro jeho výzkumu spočívá v ekologii, ochraně a klasifikaci obojživelníků a této skupiny obratlovců; spolu s klenoty světa hmyzu, vážkami a motýly, zůstávají hlavním předmětem jeho práce. Za posledních 20 let uskutečnil více než 30 velkých projektů mapování biodiverzity na Nové Guineji a v Tichomoří (Papua Nová Guinea, Papua, Západní Papua a Maluku [Indonéská Nová Guinea] a Šalamounovy ostrovy, Laos a Nová Kaledonie). Je čestným výzkumným spolupracovníkem v South Australian Museum v australském Adelaide a Regional Chair for Melanesia speciální vědecké skupiny zaměřené na výzkum obojživelníků při IUCN. Publikoval více než 100 recenzovaných článků o ekologii, ochraně a klasifikaci žab a vážek a je považován za jednoho z předních světových odborníků na melanéskou herpetologii a odonatologii.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies