Staněk Jan

Počet titulů: 1

Jan Staněk (* 1976) vystudoval estetiku a filosofii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, v roce 2006 zde obhájil disertační práci s názvem Dandysmus a Čechy: Karásek, Marten, Breisky. V současnosti působí na Ústavu věd o umění a kultuře FF JU a Katedře společenských věd PF JU v Českých Budějovicích. Do sféry jeho odborných zájmů spadá vedle estetiky chování a otázek autostylizace rovněž literární fin de siècle a francouzská a anglická estetika a literatura 19. století. Je autorem řady studií, např. "Hume and the Question of Good Manners" (Estetika: The Central European Journal of Aesthetics, 2009) či "Neodbytnost masky: Hašek ve vzpomínkách" (in Fikce Jaroslava Haška, 2016), recenzí a dalších statí. V roce 2013 mu vyšla monografie Diletantismus a umění života: Od Montaigne k Bourgetovi.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies