Suda Stanislav

Počet titulů: 1

Stanislav Suda (* 1968) je docentem Akademie múzických umění v Praze. Původně řidič a poštovní doručovatel, topič, myč nádobí, radiologický laborant, zelinář a soukromý podnikatel. Magisterské i doktorské studium absolvoval na Katedře autorské tvorby a pedagogiky (KATaP) DAMU u profesora Vyskočila. Přes dvacet let se věnuje výzkumu fenoménů dialogického jednání s vnitřními partnery, otevřené dramatické hry, obecného herectví, sebereflektování, autorského přístupu k psaní a čtení vlastních textů. V roce 2000 se stal asistentem dialogického jednání a dodnes je externím pracovníkem KATaP DAMU. Po studiích pracoval pět let v Dětské psychiatrické léčebně v Opařanech jako dramaterapeut a canisterapeut. Od roku 2005 působil na Katedře pedagogiky a psychologie Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, kde v rámci osobnostních disciplín vedl kurzy dialogického jednání, autorského čtení a propedeutiky autorského vystupování. Divadlu se začal věnovat v roce 1988 v Plzni (Divadlo Dominik), dodnes nepravidelně vystupuje ve vlastních autorských pořadech (Standa a spol., Krijejtiv andrmašrům, Suda v Sudu a další).

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies