Demeter Peter

Počet titulů: 1

Peter Demeter (* 1991) absolvoval estetiku a literárně-historická studia na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Zde také v roce 2018 úspěšně prošel rigorózním řízením v oboru kulturálních studií a o dva roky později obhájil v oboru novější české literatury disertační práci věnující se fenoménu camp. Od roku 2016 působí v Národním památkovém ústavu. Vydal knihy Šlechtické neřesti. Káva a čokoláda na šlechtických sídlech Čech a Moravy (2017, spolu s Danou Marešovou), Život a dílo Terezie Dalbergové. Urozená básnířka z dačického zámku (2017, spolu s Danou Marešovou) nebo Ušlechtilá posedlost. Dalbergové a jejich vědecké zájmy (2019). Je autorem několika odborných studií a kapitol v kolektivních monografiích, například "Akvabely, vousaté ženy a jiné campy stylizace v dramatické tvorbě Davida Drábka" publikované v knize Česká populární kultura. Transfery, transponování a další tranzitní procesy (2017) Petra A. Bílka a Josefa Šebka.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies