Pokorná Adéla

Počet titulů: 1

Adéla Pokorná (* 1972) vystudovala botaniku na Katedře botaniky, Př. F. UK v Praze. Zabývá se archeobotanikou, tj. analýzou rostlinných zbytků v archeologických kontextech. Kromě vlastních analýz spravuje a vyvíjí databázi archeobotanických dat z území České republiky (CZAD). Kromě studia užitkových rostlin se zaměřuje i na historii synantropní vegetace, nejen v oblasti České republiky, ale i v severní Africe (především v Súdánu a Egyptě). Dlouhodobě se zabývá budováním srovnávací sbírky plodů a semen. Od roku 2018 má kromě hlavního úvazku na Archeologickém ústavu AV ČR Praha, v. v. i., malý úvazek na Přírodovědecké fakultě University Karlovy v Praze jako kurátor sbírky plodů a semen. Je členem Rudolphovy laboratoře pro paleoekologii na Katedře botaniky Přírodovědecké fakulty UK.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies