Černíková Veronika

Počet titulů: 1

Veronika Černíková (* 1981) vystudovala Dějiny umění a Francouzský jazyk a literaturu na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Doktorská studia v oboru Románské literatury absolvovala tamtéž pod vedením profesora Petra Kylouška. V letech 2010 až 2016 působila na Katedře románských jazyků Filozofické fakulty Západočeské univerzity v Plzni. Od roku 2016 působí na Ústavu romanistiky Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Je autorkou monografie L'écrivain fictif dans l'oeuvre de Gérard Bessette, v níž se zaměřuje na problematiku sebezobrazování a sebereflektování quebecké prózy. Ve výuce a publikační činnosti se věnuje především frankofonním literaturám, a to zejména francouzské, quebecké a africké.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies