Drsková Kateřina

Počet titulů: 1

Kateřina Drsková (* 1974) vystudovala český jazyk a francouzský jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně pod vedením doc. PhDr. Růženy Ostré, CSc., absolvovala doktorské studium v oboru Románská jazykověda – francouzský jazyk. V současné době působí jako odborná asistentka na Ústavu romanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Ve svém odborném výzkumu se zaměřuje na dějiny moderní francouzské literatury a na oblast literárního, zejména pak básnického překladu z francouzštiny do češtiny. Je mimo jiné autorkou monografie České překlady francouzské literatury 1960–1969 (2010).

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies