Kovářová Kateřina

Počet titulů: 1

Mgr. Kateřina Kovářová vystudovala obor Anglická a americká literatura na Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Od roku 2016 studuje doktorské studium na Univerzitě Karlově v Praze. Ve své dizertaci se zaměřuje na vzájemné propojení americké přírody a kultury v próze Cormaca McCarthyho. V rámci doktorského studia získala postgraduální transatlantické cestovní stipendium od European Association of American Studies. Je členkou The Cormac McCarthy Society a České a Slovenské asociace amerikanistů. Mezi její hlavní oblasti zájmu patří moderní americká literatura, jižanská gotika a ekokritika. Do češtiny přeložila několik románů ze současné populární anglické a americké prózy.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies