PodCastle NPÚ o nové knize Petera Demetera Láska k přehnanému

Estetik Peter Demeter: Ironií můžeme upozornit na palčivé problémy společnosti

Estetik a literární historik Peter Demeter pracuje v NPÚ na zámku v Dačicích a jako redaktor v Nakladatelství Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, současně se ale věnuje literární a vědecké činnosti. Novinkou na knižním trhu je jeho nová publikace Láska k přehnanému: Fenomén camp v českém kulturně-historickém kontextu, kterou vydalo právě Nakladatelství Jihočeské univerzity v červenci letošního roku. Kniha se věnuje fenoménu camp, tedy estetice, založené na teatralitě s prvky ironie.

O knize, campu, zámku Dačice i jeho posledních majitelích – rodině Dalbergů – si s Peterem Demeterem v rámci nového podcastu Národního památkového ústavu PodCastle NPÚ povídala Šárka Bednářová. Přejeme příjemný poslech!

Celý rozhovor naleznete zde.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies