Nakladatelství Jihočeské univerzity

Kniha o archeobotanice

V polovině června proběhla v Českých Budějovicích mezinárodní konference (IWGP 2022) zaměřená na tzv. archeobotaniku, vědní obor založený na spojení archeologie a přírodních věd. U příležitosti konference vyšla parádní publikace s názvem Archaeobotany in Czechia and Beyond, která mapuje historii, přítomnost i směřování tohoto pozoruhodného oboru. Součástí knihy jsou mimo jiné i rozhovory s vůdčími osobnostmi oboru archeobotanika, přehled mnoha výzkumů, které v rámci oboru proběhly v různých částech světa, samozřejmě dějiny oboru, medailonky různých vědců, kteří achaeobotaniku formovali, a také bohatá obrazová příloha včetně historických fotografií. Vydání publikace finančně podpořilo statutární město České Budějovice

NJU

  • Přečteno: 7607

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies