• Úvod
  • Aktuálně
  • Cenu Josefa Jungmanna za rok 2019 získal Vladimír Medek

Cenu Josefa Jungmanna za rok 2019 získal Vladimír Medek

V letošní porotě zasedl šéfredaktor Nakladatelství Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Ladislav Nagy. Tvůrčí ocenění získala mj. Kateřina Hilská.

V úterý 8. října byla tradičně udělena cena Josefa Jungmanna za nejlepší beletristický překlad uplynulého roku. Tu tentokrát získal překladatel Vladimír Medek, jenž byl oceněn za překlad španělského románu Antonia Muñoze Moliny Polský jezdec. V minulosti se Medek proslavil jako překladatel Garcii Marqueze, Lawrence Durrella nebo ságy o Harrym Potterovi, na jejímž překladu pracoval se svým bratrem.

Na udělování prestižních překladatelských cen byla zastoupena i Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích. Šéfredaktor univerzitního nakladatelství a ředitel Ústavu anglistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity Ladislav Nagy zasedl v letošní porotě a Kateřina Hilská, jež na stejném ústavu řadu let vedla překladatelské kurzy, byla oceněna tvůrčí prémií za překlad díla Jane Austenové Rozum a cit z angličtiny.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies