Magnesia Litera 2020 pro Ladislava Nagye

Cenu Magnesia Litera 2020 za překladovou knihu získal šéfredaktor Nakladatelství Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích Ladislav Nagy. Gratulujeme!

Slavnostní vyhlášení literárních cen Magnesia Litera 2020 se konalo netradičně 31. srpna 2020. Překladovou knihou roku 2020 se stal román Patrick Melrose I britského spisovatele Edwarda St Aubyna v překladu Ladislava Nagye.

„Překlad Ladislava Nagye věrně zachycuje všechny nuance St Aubynova románu. Dokáže najít ta správná slova pro různé projevy podivné lásky i zoufalé nenávisti, dokonale zachovává nadhled i suchou ironii vyprávění: text je v jeho podání přesně tak podivně nesnesitelný jako příběh sám.“

Více o knize Patrick Melrose I se dočtete zde.

CENY MAGNESIA LITERA 2020

Kniha roku: Petr Čornej / Jan Žižka
Próza: Jiří Kratochvíl / Liška v dámu
Poezie: Ewald Murrer / Noční četba