Meč a člověk

Co je to meč? Kdy se u nás meč poprvé objevuje? S jakým sociálním prostředím je meč spojen? Jaká je symbolická role meče v různých dějinných epochách? Jak byly meče vyráběny a jak byly používány? Lišilo se postavení meče ve střední Evropě od mečů v Japonsku? Tyto i řada dalších otázek byly diskutovány na interdisciplinární konferenci nazvané „Meč a člověk“, která proběhla ve dnech 14. až 16. září 2022 v prostorách Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Publikace Meč a člověk. Vybrané kapitoly k dějinám mečů a lidí vychází v Nakladatelství Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích u příležitosti konání této konference a přináší různé perspektivy pohledu na meč jakožto významný archeologický a kulturně-historický fenomén. Kniha obsahuje též bohatý obrazový materiál. 

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies