Prezentace knihy Trakták o jsoucnu a esenci

V pondělí 29. 5. probělha na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích přednáška prof. Stanislava Sousedíka spojená s prezentací nového titulu Nakladatelství Jihočeské univerzity v Českých Budějovích s názvem Traktát o jsoucnu a esenci. Výpravná publikace nabízí nový překlad traktátu Tomáše Akvinského, který připravili a komentáři opatřili Tomáš Machula a Lukáš Novák. Text traktátu je dále proložen třiceti kvestiemi ve stylu Tomášovy Teologické sumy, v nichž se autoři pokoušejí o samostatné systematické řešení obtížných bodů, které při četbě Tomášova textu vyvstávají. Publikaci autoři pojali jako hold filosofickému a pedagogickému dílu svého učitele, tedy zmíněného prof. Stanislava Sousedíka, průkopníka scholastických studií v českých zemích.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies