TaBOOK 2020 s Nakladatelstvím JU

9. ročník Festivalu malých nakladatelů Tábor a téma SPLENDID ISOLATION – MOŽNOSTI SAMOTY

9. ročník Festivalu malých nakladatelů Tábor neboli TaBOOK se konal 1.–3. října 2020, a to i navzdory nepříznivým „covidovým“ okolnostem. Letošním tématem bylo SPLENDID ISOLATION – MOŽNOSTI SAMOTY, v Pražské ulici a u Střelnice jsme se ale sami rozhodně necítili. Nakladatelů i návštěvníků přijelo pod širé nebe více než dost, vládla přátelská a sdílná atmosféra a k tomu všemu vyšlo báječné počasí. A tak nakonec, kdo ví, možná se TaBOOK přesune ze Střelnice do Pražské natrvalo.

Nakladatelství Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích mělo v Táboře svou festivalovou premiéru, která, alespoň máme ten pocit, proběhla úspěšně. Měli jsme radost z každého, kdo se u našeho stanoviště zastavil, zajímal se o knihy našich předních jihočeských oborníků či o historii a fungování nakladatelství, jako třeba básník, překladatel a publicista Petr Borkovec.

Nováčkem na tabookové scéně ale rozhodně není šéfredaktor univerzitního nakladatelství Ladislav Nagy. Letos do programu přispěl hned první večer, 1. října 2020, svým bytovým čtením z druhého dílu série Patricka Melrose, který vyjde v nakladatelství Argo na podzim. V prvním díle se protagonista románu vyrovnává se zneužíváním ze strany sadistického otce a jeho následnou smrtí. V dílu druhém mu srovnatelné trauma připraví duševně a duchovně vyšinutá matka, která ho vydědí. Protagonista zjišťuje, že teprve vyrovnáním se s neblahým dědictvím obou rodičů dokáže najít sám sebe a na prahu středního věku začít konečně žít.

Organizátorům, jejich týmu a všem dobrovolníkům velice děkujeme za skvělou práci, návštěvníkům děkujeme za jejich živý zájem o knihy a psané slovo vůbec a těšíme se zase za rok v Táboře a na jiných knižních festivalech a veletrzích snad i dříve!

A na závěr ještě ukázka z letošního programu...

TABOOK 9
CROSSOVER BOOK FESTIVAL
SPLENDID ISOLATION – MOŽNOSTI SAMOTY

Ex Jugoslávie
Deníky
Komenský &
Opušťená místa
Joseph Mitchell
Vyprávět příběh
Francouzský komiks
...
To nejlepší od malých nakladatelů na stolech i v programu – výstavy současné ilustrace, grafiky a malby – autorská čtení a setkání z očí do očí – plody minulého roku z překladatelských dílen – debaty k tématům – muzika – divadlo – program pro děti – program pro školy na míru.
...
Miroslav Petříček, SdCh, Petra Hůlová, Beatrice Landovská, Dora Kaprálová, Yveta Shanfeldová, Martin Ryšavý, Andrej Bán, Adin Ljuca, Sofia Kordic, Milorad Pejc, František Tichý, Vít Slíva, Mořic Klein, Jean-Luc Fromental, Joëlle Jolivet, Šárka Grauová, Anežka Charvátová, Jiří Pelán, Václav Jamek, Petr Borkovec, Bogdan Trojak, Matija Solce, Antonín Novotný, Hugo Rocci, Lucy Fricke, Stipan Tadic, Saki Matsumoto, Pawel Romanczuk, Marta Dzido, Anna Pego, Oldřich Janota, Hm..., Tomáš Palucha, Sabot, Světlomat, Kalle, Čavalenky a další.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies