Vernisáž výstavy Karel Klostermann a zrod Šumavy

V sobotu 24. června proběhla od 14:00 na Poledníku (v nadmořské výšce cca 1315 m) vernisáž výstavy Karel Klostermann a zrod Šumavy. Při vernisáži představili její autoři Veronika Faktorová a Michal Hořejší nejen samotného spisovatele Klostermanna, ale také "jeho Šumavu" a vysvětlili s jakými koncepty při tvorbě výstavy pracovali, například s pojetím Klostermanna jako populárního autora. Vernisáže se zúčastnil také grafik Milan Krištůfek, který výstavě vetkl její vizuální podobu, a před přítomným publikem prezentoval úvodní panel, čímž se výstava stala kompletní a zahájenou. Expozici, kterou společně s Nakladatelstvím Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pořádá i tamní Filozofická fakulta, bude možné na Poledníku zhlédnout až do 31. srpna 2023.