Pešek Ondřej

Počet titulů: 1

Ondřej Pešek působí na Ústavu romanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (do roku 2019 byl jeho ředitelem, nyní je děkanem FF JU). Mezi jeho odborné zájmy patří syntax současné francouzštiny, vývoj francouzské syntaxe a textová a obecná lingvistika. Ve svém výzkumu se zaměřuje jak na diachronické, tak na kontrastivní hledisko. Je autorem mnoha odborných článků a několika monografií: Enrichissement du lexique de l'ancien français : les emprunts au latin dans l'œuvre de Jean de Meun (2007), Argumentativní konektory v současné francouzštině a češtině. Systémové srovnání a analýza okurenční respondence (2011) a La « Rectorique de Cyceron » traduite par Jean d'Antioche : organisation du texte et son marquage. Études de linguistique textuelle diachronique (2017).

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies