Pešková Jana

Počet titulů: 1

Jana Pešková (* 1975) vystudovala španělský a latinský jazyk na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Doktorské studium v oboru Románské jazyky – španělský jazyk absolvovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze pod vedením prof. PhDr. Bohumila Zavadila, CSc. V současné době působí jako odborná asistentka na Ústavu romanistiky Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Ve svém odborném výzkumu se zaměřuje na morfosyntax současné španělštiny v konfrontaci s češtinou a na problematiku překladu odborných (zejména právních) textů. V této oblasti je autorkou několika studií a článků.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies