Vyšla kniha Uršula plave domů

Příběh Uršula plave domů Miroslava Bočka líčí tajemnou pouť úhořů do dalekého Sargasového moře. Úhořice Uršula musí zdolávat jezy, vyhnout se lopatkám turbín a také se naučit pravidlům úhoří lásky. Dokáže se s těmito překážkami a výzvami vypořádat, aby splnila svůj úkol? Environmentálně laděný příběh s dobrodružnou zápletkou a kapkou mystiky je svědectvím nejen o tajemných úhořích a vůbec rybích cestách, ale hodně i o nás lidech. Na své si rozhodně přijdou děti i dospělí. Text navíc doplňují nádherné ilustrace Lucie Karcové a Silvie Urbancové.

Knihu je možné stáhnout volně v PDF v českém a také anglickém jazyce.