Úhořice Uršula žila poklidně v řece. Až jednoho dne se probudila a ucítila vůni, která v ní vyvolala touhu vydat se na cestu. Úhoří putování je ale plné nástrah a...
Úhořice Uršula žila poklidně v řece. Až jednoho dne se probudila a ucítila vůni, která v ní vyvolala touhu vydat se na cestu. Úhoří putování je ale plné nástrah a cíl je v nedohlednu. Příběh Uršula plave domů líčí tajemnou pouť úhořů do dalekého Sargasového moře. Uršula musí zdolávat jezy, vyhnout se lopatkám turbín a také se naučit pravidlům úhoří lásky. Dokáže se s těmito překážkami a výzvami vypořádat, aby splnila svůj úkol? Environmentálně laděný příběh s dobrodružnou zápletkou a kapkou mystiky je svědectvím nejen o tajemných úhořích a vůbec rybích cestách, ale hodně i o nás lidech.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies