Recenze

Cílem metodiky je poskytnout čtenářům znalostní, dovednostní a postojovou bázi pro komplexní využití virtuální reality jako smysluplné aktivizační činnosti. Metodika je primárně určena aktivizačním pracovníkům v geriatrických zařízeních, nicméně uvedené postupy...
Cílem metodiky je poskytnout čtenářům znalostní, dovednostní a postojovou bázi pro komplexní využití virtuální reality jako smysluplné aktivizační činnosti. Metodika je primárně určena aktivizačním pracovníkům v geriatrických zařízeních, nicméně uvedené postupy lze aplikovat i v domácí péči. Autorský kolektiv se věnuje jak technickému řešení využití virtuální reality, tak aspektům kvality virtuálního zážitku a postupům, které umožní naplno využít potenciál této metody. Zaměřuje se na obsah a formu zážitku, provádí pracovníka způsobem komunikace se seniorem od pozvání k virtuálnímu zážitku po jeho ukončení a přináší praktické příklady využití virtuálního zážitku v trénování paměti či reminiscenci. Virtuální realita by nikdy neměla představovat jakýsi šťastný svět, kam je senior „odkládán“ bez další pozornosti aktivizačního pracovníka nebo pečujícího. S určitou nadsázkou lze říci, že teprve skrze sdílení se virtuální prožitek stane reálným.

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

Branišovská 1645/31a, 370 05 České Budějovice
Tel.: +420 723 917 746 | E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies